вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się niszczą oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów wersja ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий